1341/513
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“W1”. Sæt på seks stole af eg, betrukket i sæder med gråt uld. Udført C.M. Madsen, Haarby. (6)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 8. oktober 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||