1432/1545
Kinesisk cinnabar vase af rødt lak, dekoreret med femkloede drager jagtende den brændende perle samt blomster og bladværk. 20. årh. H. 38 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 7. august 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud