1240/848
Dansk design
Rundt udtræksbord med tillægsplade. Udført hos Bernhard Pedersens møbelfabrik. H. 74. Diam. 120. L. 170.
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Delvist falmet.
Moderne kunst og design, 2. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag