1240/​848

Dansk design

Rundt udtræksbord med tillægsplade. Udført hos Bernhard Pedersens møbelfabrik. H. 74. Diam. 120. L. 170.

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Delvist falmet.

Moderne kunst og design, 2. oktober 2012

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK