1242/​1533

“Kugle” bestik af hammerslået sølv. Danmark, 20. årh. Vægt 1.634 gr. (46)

Bestående af: 6 middagsskeer, 12 dessertskeer, 9 middagsgafler, 2 frokostgafler, 12 teskeer samt 5 serveringsdele.

Mindre buler, ridser og mærker. Flere dele med gravering.

Varia, 18. oktober 2012

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK
(Autobud) 6.500 DKK
6.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
4.000 DKK