1242/1533
“Kugle” bestik af hammerslået sølv. Danmark, 20. årh. Vægt 1.634 gr. (46)
Bestående af: 6 middagsskeer, 12 dessertskeer, 9 middagsgafler, 2 frokostgafler, 12 teskeer samt 5 serveringsdele.
Mindre buler, ridser og mærker. Flere dele med gravering.
Varia, 18. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag