Peter Callesen (b. Copenhagen 1967)
Melting Boat, 2019. Originalt litografi. Signeret og nummereret 3/10. Uden ramme
I juni 2018 arbejdede Peter Callesen på det litografiske værksted Steinprent i Tórshavn på Færøerne i et par uger. Det resulterede i en serie på tre litografiske tryk, hvor Peter Callesen bruger både og skibe fra Færøerne – og forvandler dem til metaforiske billeder.
Mål: 61×52 cm.
Galleripris: 3.500 kr.
Værket er doneret af kunstneren selv.
55 bids
When | Bidder | Bid |
1156672 | ||
1156768 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
1156768 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
1156768 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
1156768 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
1156768 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
1156768 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
1156768 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
1156768 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
1156768 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
1156768 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
1156768 | ||
1156672 | ||
911854 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
911854 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
911854 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
911854 (Auto bid) | ||
1156672 | ||
911854 | ||
1156672 | ||
1155241 | ||
863590 (Auto bid) | ||
1156606 | ||
863590 (Auto bid) | ||
1156606 | ||
863590 | ||
1029050 (Auto bid) | ||
863590 | ||
1029050 | ||
863679 | ||
909887 | ||
863679 | ||
824640 | ||
863679 | ||
980539 | ||
203258 | ||
936142 | ||
863679 | ||
1135562 | ||
863679 | ||
1156415 | ||
1152792 |