1335/179
Biblioteksglobus af træ og metal, med indbygget bar. 20. årh.s slutning. H. 110. Diam. 85. Diam. globus 59.
Almindelig brugsslitage og småskrammer. Kantliste på bar revnet (se foto).
Ældre malerier og møbler, 26. august 2013
Vurdering
Hammerslag