1006/715
Agnes Lunn (f. Rønnebæksholm 1850, d. København 1941)
“Vognmandens ”Stjerne“ ved Thureby, Grevinde-koen bagved”. Sign. Ag. L. Aug. 1930. Olie på lærred. 34×42.
Malerier, 10. februar 2010
Vurdering
Hammerslag