1517/665
Gudmund Olsen (f. Frederiksberg 1913, d. Røsnæs 1985)
“Røsnæs”, 1961. Sign. på bagsiden samt betitlet og dateret. Olie på lærred. 65×100.
Enkelte, mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 21. april 2015
Vurdering
Hammerslag