1639/799
Gunnar Biilmann Petersen (f. 1897, d. 1968)
Et par bordlampe af gul farvet glas forsynet med skærm af plisseret akryl. Udført hos Le Klint. H. 64. (2)
En afbryder defekt. Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Buler i skærm/smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design (udskudt), 30. september 2016
Vurdering
Hammerslag