1244/604
Preben Hornung (f. Valby 1919, d. Frederiksberg 1989)
“9 Etude”, 1958. Sign. P. Hornung, betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 37×43.
Trykmærke/bule i lærredet. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 30. oktober 2012
Vurdering
Hammerslag