1602/2
Japansk skab af hardwood, prydet med gennembrudte udskæringer og paneler af sort lak med traner, figurer, blomster og bladværk i landskab. 19. årh.s slutning. H. 215. B. 103. D. 33.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Mindere afslag på panel, øverst i midten.
Ældre malerier og møbler, 11. januar 2016
Vurdering
Hammerslag