1412/1719
A. Dragsted
Kaffe- og theservice af sterlingsølv, bestående af kaffekande, thekande, flødekande og sukkerskål, ligeknækket korpus rigt drevet med rocailler og kæmninger. Rococoform, 20. årh. Vægt ca. 1695 gr. H. 8,5–23. (4)
Almindelig brugspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Varia, 20. marts 2014
Vurdering
Hammerslag