Frederik Vermehren (f. Ringsted 1823, d. København 1910)
“Strand ved Hellebæk”. Sign. F. V. Olie på lærred. 31,5×41.
Udstillet: Foreningen for National Kunst, “J. F. N. Vermehren”, 1965 nr. 75.
Lærredet er dubleret. Områder med meget minimale krakeleringer. To enkelte minimale retoucheringer langs øverste kant.
28 bud
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
1067519 | ||
23380 (Autobud) | ||
841483 | ||
23380 | ||
841483 | ||
119988 | ||
994901 |