1506/663
Tinos
Rund skål af poleret bronze, udvendigt med vertikale riller og poleret overflade, indvendigt med omfattende patinering. Stemplet Tinos, Bronce, Made in Denmark. H. 7,5. Diam. 22.
Indvendigt med omfattende slitage/patinering i form af kalkrester.
Moderne kunst og design, 3. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
13 bud