1426/1648
Sladrekompas af glas og bemalt metal med krans af koloreret metal i guld og farver. Mærket Rasmus Koch Kiøbenhavn 1773. 20. årh. H. 40 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Krone og kompas skruet sammen med uoriginale skruer. Mangler to rosetter på kronen.
Varia, 26. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
16 bud