1416/1565
Kinesisk kåbe af silke broderet med personer i landskab på blå grund. Qing/Republik, 20. årh. L. 112 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 17. april 2014
Vurdering
Hammerslag