1245/193
V. Kröler, 20. årh.
Udsigt over Svendborg Havn fra Thurø. Sign. V. Kröler 1922. Olie på lærred. 40×54.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og antikviteter, 5. november 2012
Vurdering
Hammerslag