1433/186
Et sæt på otte engelske George III stole af mahogni, betrukket med hestehår, heraf to armstole. 19. årh.s begyndelse. (8)
Restaureret. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 11. august 2014
Vurdering
Hammerslag
29 bud