2417/1237
“Marmont” taske af sort læder med gyldne beslag, aftagelig og justerbar skulderstrop, en udvendig forlomme, et lynlås rum med to indvendige lommer og lyserødt ruskindsfor. H. 18 x B. 26 x D. 8,5 cm.
Original dustbag medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lettere misformet. Slitage på læder, herunder rynker og ridser. Slitage på kanter og flap foran. Enkelte pletter indvendigt på for. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 24. april 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud