1332/584
Tinos & Vendor
To skåle af messing, begge med riflede ydersider. Stemplet hhv. Tinos, Ægte Bronce, Made in Denmark og Vendor, Copenhagen. H. hhv. 7,7. og 8,7. Diam. hhv. 21,8. og 22. (2)
Tinos: Indvendigt med indgravering. Vendor: Poleret op. Nogle ridser og mærker. Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 6. august 2013
Vurdering
Hammerslag
28 bud