1502/822
Lars Hellsten (f. 1933)
“Blue Wave”. Vase af klart glas med koboltblåt underfang. Sign. Lars Hellsten 2001 212–999, Orrefors 9564–61. Udført hos Orrefors. H. 15,5.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 6. januar 2015
Vurdering
Hammerslag