1502/​822

Lars Hellsten (f. 1933)

“Blue Wave”. Vase af klart glas med koboltblåt underfang. Sign. Lars Hellsten 2001 212–999, Orrefors 9564–61. Udført hos Orrefors. H. 15,5.

Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 6. januar 2015

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK