1246/​1675

Potageske, tre frokostgafler, to sauceskeer og to serveringsskeer af sølv. Bl.a. Dobbeltriflet. Vægt ca. 570 gr. 19.-20. årh. (8)

Hovedparten graveret. Buler, ridser og mærker.

Varia, 15. november 2012

Vur­dering

2.000–2.500 DKK

Hammerslag

2.300 DKK

(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.400 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
1.000 DKK