Jean-Pierre Vielfaure (f. Algir 1930, d. Ivry-sur-Seine, Frankrig 2015)
Georgi Daskaloff (f. Sofia, Bulgarien 1923, virksom i Frankrig og USA)
Jean-Pierre Vielfaure: “12 Original Litographs - Court Circle”. Alle sign. JP. Vielfaure 68, 1/100. Trykt hos Michel Cassé, Paris. Udgivet af Court Graphics, København. Tekst af Stig Krabbe Barfoed. Litografier i farver.
Georgi Daskaloff: “12 Original Litographs - Court Circle”. Alle sign. Daskaloff 26/100. Trykt hos Michel Cassé, Paris. Udgivet af Court Graphics, København. Tekst af Bent Ivre. Litografier i farver. (24)
Små håndteringsmærker. Papiret er lettere gulnet.
Moderne kunst og design, 10. september 2013