Bruun Rasmussen Kunstauktioner
Millionhammerslag og museumskøb
| › Opret ny kunde   › Log ind |  

Kommende vinauktioner

Tirsdag den 16. august falder hammeren på vin online og den 31. august samt 1. september finder den traditionelle auktion i Bredgade sted.

Robert Parker 100 points vine og klassificeret Bordeaux

På den forestående traditionelle auktion i Bredgade den 31. august vil der være en separat del med mere end 50 katalognumre indeholdende 100 points vine fra Robert Parker. Samme dag udbydes klassificerede Bordeaux vine til salg. Den 1. september holdes auktion over fine vine fra bl.a Bourgogne, Rhône, Italien, Spanien og USA.

Online-auktion

Online-auktionen indeholder denne gang meget spændende emner fra det meste af vin verdenen med vurderinger fra 25 kr. pr. flaske!

 

Online-auktion 533

Vinauktion 748

 

De er velkommen til at kontakte:

Henrik Christensen: +45 3343 6948 · h.christensen@bruun-rasmussen.dk

Morten Stenør Larsen: +45 3343 6841 · m.s.larsen@bruun-rasmussen.dk

 

Auktion 748, katalognr. 3385

‹ Tilbage

› Bredgade  
Bredgade 33
DK-1260 København K
Tel. +45 88 18 11 11
Fax +45 88 18 11 12
› bredgade@bruun-rasmussen.dk  
› Havnen  
Sundkrogsgade 30
DK-2150 Nordhavn
Tel. +45 88 18 11 11
Fax +45 88 18 11 12
› havnen@bruun-rasmussen.dk  
› Baltikavej  
Baltikavej 10
DK-2150 Nordhavn
Tel. +45 88 18 11 11
Fax +45 88 18 11 12
› baltikavej@bruun-rasmussen.dk  
› Aarhus  
Søren Frichs Vej 34D
DK-8230 Åbyhøj
Tel. +45 88 18 11 00
Fax +45 88 18 11 12
› aarhus@bruun-rasmussen.dk  
Fortrolighedspolitik Om Bruun Rasmussen Kontakt os Nyhedsbrev Mobilvisning