185/59
Sune Christiansen: Uden titel, 2023. Sign. monogram. Polykromt glaseret lertøj. 30 x 10 x 11.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
16.500 DKK -
185/61
Lars Christensen: "Untitled (RED)", 2023. Sign. på bagsiden. Akryl på lærred. 30 x 20.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
18.500 DKK -
185/43
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
185/57
Henrik Soten: Uden titel, 2024. Sign. Soten på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 50.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
9.500 DKK -
185/60
Pernille Braun: "Untitled, all (white/green)", 2019. Sign. Glas, kobber og træ. 34 x 18 x 17.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
17.000 DKK -
185/65
Jens-Peter Brask: Mural walk med Jens-Peter Brask.
Vurdering :
7.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
185/64
Jens-Peter Brask: 14 kunstbøger fra Brask Publication.
Vurdering :
7.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
185/63
Astrid Specht Seeberg: "Purple Barrel Sponge", 2023. Sign. ASS 2023. Glaseret stentøj. 30 x 23 x 23.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
185/62
Johannes Holt Iversen: "Lascaux 1.3.58 beta", 2022. Sign. Mixed media. 30 x 20 x 6.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
185/47
Benny Brankovic: Uden titel, 2024. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
19.000 DKK -
185/56
Mikkel Carl: "The Past Is Yours to Create", 2022. Certifikat medfølger. LED neon strip på plexiglas. 17 x 74.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
185/55
Mia Carl: "Not water, but rest (II)", 2021. Sign. Mia Carl på bagsiden. Olie på lærred. 49 x 47.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
185/58
Sabe: Uden titel, 2024. Sign. på bagsiden. Mixed media på lærred. 50 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
185/45
Farshad Farzankia: "War Is Over", 2023. Sign. Farshad Farzankia, 1/6. Serigrafi i farver. Lysmål 99 x 69.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
17.500 DKK -
185/54
Victor Ash: "Pink Eclipse 1". Sign. Victor Ash på bagsiden. Olie på lærred. 70 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
185/53
David Risley: Uden titel, 2023. Sign. David Risley. Akvarel på gips monteret på plade. 20 x 20. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
185/52
Anna Sørensen: Uden titel. Sign. Anna Sørensen, 105/110. Litografi i farver. Bladstørrelse 69 x 50.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
185/35
Anna Sørensen: Uden titel. Sign. Anna Sørensen, 99/110. Litografi i farver. Bladstørrelse 69 x 49.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
185/51
Thomas Juul-Jensen: "Roma No Comment 3", 2021. Sign. monogram. Kul på papir. Bladstørrelse 100 x 70.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
185/26
Christian Lemmerz: Uden titel. Sign. Christian Lemmerz 22. Akryl på lærred. 60 x 50. Uindrammet.
Vurdering :
30.000–40.000 DKK Hammerslag:
38.000 DKK -
185/50
Søren Solkær: "Black Sun #74 (Catalonia)", 2020. Sign. Søren Solkær, 2/5. C-Print i farver. Lysmål 70 x 100.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK -
185/49
Mads Guldager: "Mount Fuji". Sign. M. Guldager, 1/21. Fine Art Print i farver. Lysmål 84 x 58.
Vurdering :
6.000–7.000 DKK Hammerslag:
4.600 DKK -
185/48
Kasper Hermann: Uden titel, 2024. Sign. K. Hermann. Akryl på plade. Dia. 60.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
15.500 DKK -
185/44
Emil Staggemeier: "Hope". Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 80 x 60.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
185/42
Kasper Jacek: Komposition, 2024. Sign. på bagsiden. Spraymaling, akryl og olie på lærred. 100 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.000 DKK -
185/41
Carsten Beck: "Composition no. 10", 2022. Sign. Carsten Beck på bagsiden. Olie på lærred. 40 x 50.
Vurdering :
15.000 DKK Hammerslag:
10.500 DKK -
185/39
Jonas Gammeltoft: "Interstellar-Gator Skin Boots", 2024. Sign. J.G. 24. Akryl på papir. Lysmål 69 x 99.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
185/38
Kristian Touborg: Uden titel. Sign. Kristian Touborg, 39/40. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 x 54.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
185/37
Krestine Harboe: Uden titel, 2020. Sign. Krestine Harboe. Glaseret lertøj. 32 x 20 x 17.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
185/36
Pernille Egeskov: "Take care". Sign. Pernille Egeskov, 27/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 60 x 86.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.400 DKK -
185/34
Joël Bigaignon: Uden titel, 2023. Sign. på bagsiden. Akryl, papir og oliestift på lærred. 70 x 60. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
185/20
Mathias Malling Mortensen: Uden titel. Sign. MMM 22. Olie og akryl på papir. Bladstørrelse 12 x 21.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
185/33
Luca Bjørnsten: Uden titel. Sign. LB 24. Olie på lærred. 60 x 41. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
185/32
KC Oritz: Uden titel. Usign. Olie på papir. Bladstørrelse 30 x 21.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
185/31
Rune Lambrecht: "Biotisk aktivitet: Metamorfose II", 2023. Sign. RL. Gasbeton. 51 x 18 x 10.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
185/16
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
185/30
Alexander Tovborg: "Madonna of the spice", 2024. Sign. på bagsiden. Akryl og pastelkridt på papir. Bladstørrelse 59 x 50.
Vurdering :
30.000 DKK Hammerslag:
44.000 DKK -
185/29
Mads Guldager: "Sadhu". Sign. M. Guldager, 9/21. Fine Art print i farver. Lysmål 58 x 41.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.850 DKK -
185/28
Vibeke Nødskov: "Sprout", 2024. Sign. V. Nødskov. Mixed media. 40 x 40 x 7.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
185/27
Anne-Sofie Overgaard: "Neonlandskab #12", 2024. Sign. på label på bagsiden. Vævet arbejde. Lysmål 54 x 29.
Vurdering :
5.000 DKK Hammerslag:
3.400 DKK -
185/25
Simon Sebastian: Uden titel, 2023. Usign. Silkepapir, print, olie og skibslak. Bladstørrelse 74 x 49.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
5.000 DKK -
185/24
Peter Larsen: Uden titel. Sign. Peter Larsen 2012, 1/9. Kobberstik. Bladstørrelse 39 x 53.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
185/23
Søren Sejr: Komposition, 2024. Sign på bagsiden. Akryl, oliestift og gel på lærred. 45 x 35.
Vurdering :
20.000–25.000 DKK Hammerslag:
15.000 DKK -
185/22
Maja Johanne Lauesen: "Growing New Balance", 2023. Usign. Relief af akryl og træ. 24 x 28 x 6.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.500 DKK -
185/21
Kasper Hermann: Uden titel, 2023. Sign. K. Hermann. Akryl på plade. Dia. 30.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
185/19
Mikkel Westrup: "No #93", 2024. Sign. M. Westrup. Håndkoloreret porcelæns vase. H. 31. D. 13.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
185/18
Camilla Skov Sørensen: "Emerging wander", 2024. Sign. Camilla Skov. Polykromt glaseret ler. 32 x 52 x 7.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
7.500 DKK -
185/13
Tony Scott: Uden titel. Sign. Tony Scott 24. Foldet papir. Lysmål 39 x 29.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
185/17
Agnete Bertram: Uden titel, 2022. Sign. på bagsiden. Olie på manifold og pigment og lim på tekstil. Lysmål 44 x 40.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
185/6
Maya Stefania Wibling: "Bona Dea", 2021. Sign. Maya S. Wibling på bagsiden. Olie på lærred. 50 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
25.000 DKK -
185/14
Martha Hviid: "Reach (Yellow)". Usign. Mixed media. 104 x 63.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
4.800 DKK -
185/15
Morten Underbjerg: "Turpas (Duel)", 2023. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 109 x 80. Uindrammet.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
11.000 DKK -
185/8
Lasse Centio: Uden titel, 2024. Sign. L. Centio. Glaseret lertøj med airbrush teknik. 21 x 43 x 18 cm.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK -
185/12
Asger Dybvad Larsen: Uden titel, 2023. Sign. Asger Dybvad Larsen på bagsiden. Olie på lærred. 45 x 26. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
9.000 DKK -
185/11
Stine Hvid: Uden titel, 2024. Sign. Stine Hvid. Akryl på lærred. 70 x 70. Uindrammet.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Hammerslag:
14.000 DKK -
185/10
KC Oritz: Uden titel. Usign. Olie på papir. Bladstørrelse 33 x 21.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
185/9
Thomas Skou: Uden titel. Sign. TSkou '24. Akvarel og oliekridt på papir. Lysmål 41 x 29.
Vurdering :
4.000–6.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
185/5
Michael Kvium: Uden titel. Sign. Kvium 97. Akvarel på papir. Bladstørrelse 24,5 x 21,5.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Hammerslag:
27.000 DKK -
185/7
ZUSA: Uden titel, 2024. Sign. Zusa. Mixed media på lærred. 24 x 30. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
5.500 DKK -
185/4
Anders Brinch: "Godspeed", 2024. Sign. Anders Brinch med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 35 x 45.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
10.000 DKK -
185/3
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
11.500 DKK