2418/600
Dansk møbeldesign
Et par øreklapstol overpolstret med flerfarvet møbelstof, ben af bejdset bøg. 1940'erne. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker på ben. Slidt betræk med huller.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag