2421/282
Penalhus af rigt udskåret egetræ. 18. årh. H. 6. B. 8. L. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre revner i træet.
Vurdering
Hammerslag
16 bud