2418/620
Rud. Rasmussen
10 stole med stel af eg, betrukket i sæder med brunt anilingarvet skind. Udført hos Rud. Rasmussen. 1930'erne. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte revner i træet. Professionelt nybetrukket.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag