2421/111
Et par stager af af forgyldt bronze, stammer i form af en bjørn. Lyspiber prydede med rækker af perlestaf, gentaget på de hvælvede, runde fodstykker. Rusland 19. årh.s anden halvdel. H. 20 cm. (2)
Alders- og bfrugsrelaterede spor.
Vurdering
Hammerslag
26 bud