2419/​762

Egon Schiele (f. Østrig 1890, d. Wien 1918)

“Erotica”, 2007. Delvist tryksign. S. og Egon Schiele, 1910–1918. Udgivelse af Jane Kallir med 20 litografiske tryk. Værket er udgivet i 1200 eksemplarer, dette er nr. 694. Udgiver Anthèse Editions. Kasette 50×33.

Tilhørende original kassette. Uåbnet.

I perfekt stand.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

4.800 DKK

26 bud

4300 (Autobud) 4.800 DKK
851394 4.600 DKK
4300 (Autobud) 4.400 DKK
851394 4.200 DKK
4300 (Autobud) 4.000 DKK
851394 3.800 DKK
4300 (Autobud) 3.600 DKK
851394 3.400 DKK
4300 3.200 DKK
848183 (Autobud) 3.000 DKK
4300 2.900 DKK
848183 2.400 DKK
4300 2.300 DKK
848183 (Autobud) 2.200 DKK
4300 2.100 DKK
848183 (Autobud) 2.000 DKK
4300 1.950 DKK
848183 (Autobud) 1.900 DKK
4300 1.850 DKK
848183 (Autobud) 1.800 DKK
4300 1.750 DKK
848183 (Autobud) 1.700 DKK
820209 1.650 DKK
848183 1.600 DKK
888283 1.550 DKK
315020 1.500 DKK