2418/178
Dansk maler, 20. årh.s begyndelse
En urtepotte med lilla blomster. Usigneret. Olie på lærred. 48,5×33,5.
Områder med mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag