2420/115
Ubekendt maler, 18. årh.
Abraham afbrydes af englen, netop da han skal til at ofre sin søn Isak. Usigneret. Olie på træ. 52×39.
I midten vertikal reparation. Retoucheringer. Enkelte minimale ridser. Behov for rensning. Konkavt buet plade.
Vurdering
Hammerslag
10 bud
1024844 (Autobud) | ||
108469 | ||
1024844 (Autobud) | ||
108469 | ||
1024844 (Autobud) | ||
811580 | ||
1024844 (Autobud) | ||
884466 | ||
1024844 | ||
884466 |