1314/1216
Siddende buddha figur udskåret af rosenkvarts. L. ca. 7 cm. H. ca. 10 cm. Vægt 280 gr.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Kan fremstå farve- og klarhedsforbedret.
Smykker, 3. april 2013
Vurdering
Hammerslag