1410/253
Jan Vermeer van Delft, efter, 19. årh.
Kvinde i blåt læsende brev. Olie på lærred, opklæbet på plade. 48×40,5.
Med enkelt retouchering i ansigt samt lille overflade ridse (nederst til venstre).
Ældre malerier og møbler, 3. marts 2014
Vurdering
Hammerslag