1310/1283
Ole W. Jacobsen (f. 1930, d. 2011)
Turkisring af 14 kt. guld samt lapis lazuliring af delvis forgyldt sterling sølv. Original æske medfølger. Str. 48 og 54. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 6. marts 2013
Vurdering
Hammerslag