Arne Søiberg (f. Rungsted 1916, Skagen/Bornholm/Norge,1939-1987)
Evelyn Bøje Thorbjørn Andersen (f. Solbjerg 1911, d. 1985)
Partier fra Gl. Skagen. Sign. Söiberg Gl. Skagen og E. Thorbjørn Gl. Skagen. Olie på lærred. 33×47. (2)
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 28. maj 2013