1324/47
Chr. F. Beck (f. København 1876, d. 1954)
Interiør fra Rosenborg. Sign. Chr. F. Beck 1918. Olie på lærred. 55×65.
Proveniens: ABR auk. nr. 295, lot nr. 2.
Enkelte krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 10. juni 2013
Vurdering
Hammerslag