1515/713
Thorvald Bindesbøll (f. København 1846, d. sst. 1908)
Bordlampe af bronze, prydet med ornamentik, tilspidset kanneleret stamme på firesidet fod. H. 59 incl. montering.
Almindelig brugsslitage. Snor mangler til afbryder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. april 2015
Vurdering
Hammerslag
23 bud