2012/​9115

Et par svenske kommoder af blåmalet træ dekoreret med 'à la grecque' bort, plade af imiteret marmor. Gustaviansk form, 20. årh. og senere. H. 78. B. 105. D. 51. (2)

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Selected, 16. marts 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

18.000 DKK

18.000 DKK