Jens Birkemose (f. København 1943, d. 2022)
Bjørn Nørgaard (f. København 1947)
Arne Haugen Sørensen (f. København 1932)
Tryggvi Olafsson (f. Neskaupstad, Island 1940)
Inge Lise Westman (f. København 1945, Bornholm,1967-)
Bodil Kaalund (f. Silkeborg 1930, d. 2016)
Henrik Have (f. Gladsaxe 1946, d. Hvide Sande 2014)
En samling litografier fra mappen/bogen “Søren Gericke - Vandheste fra Rømø - En kogebog fra Danmark”, 1999. Tre blade af hver kunstner. Alle sign. Litografier i farver. Bladstørrelse 47×36. Uindrammet. (21)
Moderne kunst og design, 5. marts 2013
15 bud