1346/66
Christian Tilemann-Petersen (f. København 1874, d. sst. 1926)
Interiør fra Eremitagen. Sign. Christian Tilmann-Petersen 1917. Olie på lærred. 61×46.
Behov for let overfladerensning. Minimale krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 11. november 2013
Vurdering
Hammerslag