1511/28
Chesterfield øreklapstol betrukket med rødbrunt, dybthæftet og sømbeslået skind. 20. årh.
Krakeleringer på sædehynde. Falmet. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 9. marts 2015
Vurdering
Hammerslag