1511/​28

Chesterfield øreklapstol betrukket med rødbrunt, dybthæftet og sømbeslået skind. 20. årh.

Krakeleringer på sædehynde. Falmet. Ridser og mærker. Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 9. marts 2015

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.500 DKK