1250/1595
Hattehylde med fem knager, to bakker, skål, spand, kiste samt saltkar af bemalet træ og metal prydet med blomster, bladværk og fugle. 20. årh. H. 4–25. L. 25–97. Skål diam. 20. (7)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker. Revner. Reparationer.
Varia, 13. december 2012
Vurdering
Hammerslag