1512/​1678

Et par nordfranske tallerkener af fajance, dekoreret i farver med blomster. 19. årh. Diam. 35. (2)

Restaureret. Det ene fad klinket. Kanthak.

Varia, 19. marts 2015

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK