1512/1678
Et par nordfranske tallerkener af fajance, dekoreret i farver med blomster. 19. årh. Diam. 35. (2)
Restaureret. Det ene fad klinket. Kanthak.
Varia, 19. marts 2015
Vurdering
Hammerslag