1416/1722
Tre dækketallerkener af sølv, de to stemplet K. Jacobsen. Vægt ca. 1550 gr. Diam. 27 og 28. (3)
Én graveret under bunden. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 17. april 2014
Vurdering
Hammerslag