1650/838
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)
Bordlampe med stel og top af messing, skærm af grålakeret metal med perforeret kant. H. 38.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Mindre buler. Skærm med skævhed. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 13. december 2016
Vurdering
Hammerslag
24 bud