1509/632
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Komposition med ansigt, 1981. Sign. EJ. 81, 166/445. Litografi i farver. Lysmål 63×47.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 24. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
14 bud