Wiliam Skotte Olsen (f. København 1945, d. sst. 2005)
Figurkomposition. Sign. WSO 78. Olie på hård masonitplade. 120×130.
Proveniens: Udført af kunstneren på Roskilde Festival i 1978. Erhvervet hér af nuværende ejere og ikke tidligere udbudt til salg.
Moderne kunst og design, 6. maj 2014