1650/1211
Damearmbåndsur af forgyldt sterlingsølv. Model Tank. Quartz. Gylden skive med blåanløbne visere og sorte timemarkører. Sort rem med Cartier C-spænde af forgyldt stål. Urets diameter ca. 20 mm. 1990'erne.
Cartier æske samt servicekvittering dateret 30. okt. 1995 medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Smykker, 14. december 2016
Vurdering
Hammerslag
35 bud