1413/​24

Dansk Barok almueskab af bemalet træ, front med skuffe og to døre bag hvilke hylder, dekorerede med bladværk, på kugleben. 18. årh. H. 215. B. 215. D. 75.

Brugsslitage og patina. Nøgle medfølger ikke. Restaureret. Med ormehuller og to sektioner på front med manglende maling.

Ældre malerier og møbler, 24. marts 2014

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK